skip_main skip_menu

Vážení zákazníci, navštivte naši výprodejovou halu v Brumovicích. Více informací naleznete zde

O firmě

 • Český výrobek

  Hrdě se hlásíme k tomu, že naším domovem je Česká republika. Právě tady vznikají tradiční výrobky, které dělají radost našim zákazníkům a spolupodílí se na vytváření jejich spokojeného a pohodlného bydlení.

 • Poctivé zpracování

  Pro naši práci využíváme nejnovější technologie, které nám umožňují vytvářet originální a poctivě zpracované výrobky. Klademe důraz na detaily, protože právě ony jsou k dosažení unikátnosti a dokonalosti klíčové.

 • Kvalita

  Na kvalitě si zakládáme. Vybíráme ty nejlepší materiály a spolupracujeme s lidmi, kteří svému oboru rozumí a jsou pro něj zapálení. Díky tomu můžeme vytvářet kvalitní nábytek, který splní i ta nejvyšší očekávání našich zákazníků.

 • Inovace

  Sledujeme módní trendy a snažíme se být vždy o krok napřed. Ve vlastním vývojovém centru přicházíme s moderními materiály, výrobky a inovacemi tak, abychom obstáli v tuzemské i zahraniční konkurenci a mohli flexibilně reagovat na přání a potřeby našich zákazníků.

 • Odpovědnost

  Myslíme na své okolí. Podporujeme odpovědné chování ve vztahu k životnímu prostředí a budoucím generacím. Využíváme obnovitelné zdroje energie a zpracováváme odpad k následné energetické přeměně. Za toto naše úsilí jsme získali řadu certifikátů.

O firmě BLANÁŘ NÁBYTEK, a.s.

Firma BLANÁŘ NÁBYTEK, a.s., která vznikla v roce 1989, se specializuje na výrobu pohodlného čalouněného nábytku, jako jsou dvoulůžka, válendy všech typů, moderní postele boxspring, pohovky, sedačky, matrace a lamelové rošty. V České republice dnes zaujímá vedoucí postavení, neztrácí se však ani v Evropě, kde se řadí mezi největší výrobce lehacího nábytku. Více než polovinu své produkce exportuje do zahraničí, především do Německa, Rakouska, Švýcarska, Maďarska, Rumunska a Chorvatska. V Česku a na Slovensku má pak více než 200 odběratelů.

V současnosti zaměstnává přes 500 zaměstnanců, což ji řadí k hlavním zaměstnavatelům regionu. Produkce okolo 200 tisíc postelí ročně z ní činí nejrychleji rostoucí společnost svého druhu v Evropě. Společnost BLANÁŘ NÁBYTEK, a.s. je členem Asociace českých nábytkářů a hrdě užívá značku Český výrobek.

Ani přesto však neusíná na vavřínech. Na vývoji svých výrobků spolupracuje s řadou významných institucí. To vše s jediným cílem – nabídnout svým zákazníkům kvalitní, zdravotně nezávadné produkty podle aktuálních trendů, které se stanou nedílnou součástí jejich spokojeného života a pomohou vytvářet jejich příběhy.

 • Logo - Asociace českých nábytkářů
 • Logo - Český výrobek
 • Logo - Česká kvalita - nábytek

Historie

1989 založení společnosti Romanem Blanářem
1990 zahájení specializace na výrobu sedacích souprav a postelí, navazování kontaktů s prvními odběrateli
1992 výstavba první firemní budovy, první export sedacích souprav do zahraničí
1994 zakoupení současného areálu firmy od tehdejšího JZD 9. květen
Zakoupení současného areálu firmy od tehdejšího JZD 9. květen
1995 první spolupráce s obchodními řetězci, zahájení rekonstrukcí původních zemědělských budov na výrobní a skladové prostory
2003 počátek výstavby nových výrobních hal
2008 transformace firmy Roman Blanář do akciové společnosti BLANÁŘ NÁBYTEK, a.s.
2011 Ocenění v podnikatelském projektu v kategorii Nemovitosti
2012 Vlastní tuzemská i mezinárodní doprava - zakoupení 50 tahačů značky Mercedes, Volvo
2013 Absolutní vítězství jako Odpovědná firma roku pro Jihomoravský kraj
2014 založení firemní školky
2017 zahájení robotizace výroby, projekt Průmysl 4.0
2018 vlastní učební obor Nábytkářství
2019 umístění na 69. místě největších rodinných firem Forbes, 30 let na trhu

Naši odběratelé

 • ASKO nábytek
 • Möbelix
 • SCONTO nábytek
 • XXXLutz
 • JENA nábytek
 • postelcz_logo

Realizované projekty